09/2011
SPORTY EKSTREMALNE

Więcej…Patyczek wrócił z zielonej szkoły z kolegą Józiem, zwanym Żozefinio. Rodzice Żozefinia mieli odebrać go od rodziców Patyczka dopiero późnym wieczorem. Mając przed sobą niemal cały dzień, chłopcy porzucili nierozpakowane torby na podłodze  i zajęli się tym, co najważniejsze - doskonaleniem techniki. Na zmianę strzelali sobie gole do bramki znajdującej się pod biurkiem. Już pierwszy brutalny strzał Żozefinia przewrócił kosz na śmieci, a piłka podkręcona przez Patyczka strąciła ze stołu lampę. Do obiadu wynik był 16:12 dla Patyczka.
 - Moim zdaniem liczy się nie tylko ilość, ale też piękność gola - tłumaczył Żozefinio mamie Patyczka wcinając placki ziemniaczane. - A moje były ładniejsze.


 
Książkowe rekordy sportowe i nie tylko...

W dzisiejszym kąciku chciałabym Wam polecić książkę, która z pewnością połączy wszystkich czytelników dużych i małych, bez względu na zainteresowania. Jesteście ciekawi na czym polega jej wyjątkowość? To prawdziwa skarbnica polskich rekordów. Rekordy kojarzą się głównie ze sportem, ale dotyczą także innych dziedzin życia. Informacje zawarte w książce przydadzą się podczas wymarzonych podróży oraz wzbogacą Waszą wiedzę o Polsce. Tak więc; poznacie nowe zabytki, ciekawe miejsca, niezwykłe imprezy i wydarzenia, cuda i cudeńka krajobrazu, rekordy geograficzne oraz wiele innych.

 
Męstwo

Więcej…Męstwo jest tym darem duchowym, który uzdalnia nas do tego, by stanąć z siła i ufnością wobec prób i niebezpieczeństw, na które napotykamy w naszym chrześcijańskim życiu. Daje nam cierpliwość i wytrwałość w walce przeciwko wszystkiemu, co uniemożliwia nam pełnienie woli Bożej. Budzi w nas entuzjazm i odwagę. Uzdalnia do odważnego i ufnego podjęcia nawet trudnych zadań życiowych. Dar ten daje wielką siłę. Pomaga znosić najtrudniejsze nawet doświadczenia i podejmować nawet najtrudniejsze dzieła z miłości do Boga.


 
Bieg po nieprzemijającą nagrodę

Więcej…Kiedy czytamy Pismo Święte, to zauważamy, że o sporcie najczęściej mówi św. Paweł. Oczywiście nie dlatego, żeby nas informować o dyscyplinach olimpijskich, albo o tym, który z zawodników wygrał lub przegrał. Wskazuje, że życie chrześcijanina ma dużo wspólnego z życiem sportowca. Bo tak jak każdy sportowiec pragnie zwyciężyć w zawodach i zdobyć złoty medal, tak każdy chrześcijanin pragnie zdobyć niebo.

 


Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama