10/2011
Kolory różańca

Więcej…Zwykło się uważać, że róża jest królową wszystkich kwiatów, tak jak Maryja jest królową wszystkich ludzi. Dlatego od dawna pojawił się zwyczaj ozdabiania figur czy obrazów Matki Bożej właśnie różami, aby w ten sposób okazywać Jej cześć. Z czasem jednak pobożni mnisi wpadli na pomysł, że najpiękniej będziemy ozdabiać Maryję, gdy będziemy na Jej cześć wypowiadać Pozdrowienie Anielskie. Każde "Zdrowaś Maryjo" porównywano do jednej róży ofiarowanej Matce Zbawiciela. Gdy ktoś wypowiadał więcej tych anielskich pozdrowień, to tak jakby ofiarowywał Matce Bożej cały różany ogród (po łacinie nazywany "rosarium"). Już domyślamy się, w jaki sposób powstał różaniec, który szczególnie w tym miesiącu odmawiamy. 


 
Dar umiejętności (wiedzy)

Więcej…Wiedza jest takim darem duchowym, dzięki któremu możemy mieć pewność i głęboką wiarę w Boga oraz w chrześcijańskie prawdy objawione. Dar umiejętności w wyjątkowy sposób daje nam możliwość zrozumienia prawdy Pisma Świętego. Dar ten sprawia, odkrywamy nieskończoną miłość Boga do człowieka. Dzięki darowi wiedzy potrafimy odnajdywać Boga patrząc na świat. Dar umiejętności i wiedzy to poznanie, którego nie da się wytłumaczyć w sposób naturalny.


 
Barwne czytanie

Na jesienne czytanie chciałabym Wam polecić zbiór zabawnych wierszyków opisujących piękno pór roku. Znajdziecie w nim utwory ,"łamiące języki", dzięki którym odkryjecie sekrety wiosny, lata, jesieni i zimy. Książka sprawi, że nawet burze, strumienie deszczu, chłody i błoto nie przeszkodzą Wam w jesiennych spacerach.

 
Barwy jesieni

Więcej…- To moja ulubiona pora roku - powiedział tata. - I to nie tylko dlatego, że mam w październiku urodziny. Czujecie, jak pięknie pachnie?
 - Tak, ja też najbardziej lubię zapach jesieni - potwierdziła mama wciągając głęboko powietrze. Patyczek pociągnął nosem.

Więcej…
 


Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama