12/2011
Już jest! Nowy, grudniowy numer Małego Pielgrzyma

a w nim tematy poświęcone Bożemu Narodzeniu.Więcej…

 
Modlitwa do Świętego Mikołaja

Święty Mikołaju, bądź moim opiekunem i przewodnikiem w drodze do nieba. Wypraszaj mi światło w wątpliwościach, radę w kłopotach, siłę w przeciwnościach i męstwo w walce z pokusami. Kieruj moimi krokami, moje ręce prowadź ku dobrym uczynkom, a serce zapalaj do miłości Boga i bliźniego. Dopomóż mi, abym służył Bogu i ludziom tak wiernie, jak Ty.
Amen.

 
Świąteczne czytanie

Więcej…Przed nami wyjątkowe, grudniowe chwile... Niezapomniane zapachy cynamonu i świerkowych igieł, magiczne dźwięki kolęd, spotkania z najbliższymi przy świątecznym stole i czas spędzony na wspólnym czytaniu. To również oczekiwanie na upragnione prezenty i wizytę Mikołaja, który spełnia marzenia dzieci. Zastanawialiście się kiedyś, czy Mikołaj, który daje tyle radości innym, sam  otrzymuje prezenty?

Więcej…
 
Dar mądrości

Więcej…Mądrość, która jest darem Ducha Świętego nie jest posiadaniem jakiejś szczególnej wiedzy. Dzięki mądrości od Ducha Świętego poznajemy prawdziwy sens naszego życia. Na siebie, innych i cały świat patrzymy z mądrością, czyli przez pryzmat wiary w Boga. Uświadamiamy sobie, że naszym ostatecznym celem jest życie wieczne. Ten dar Ducha Świętego stwarza w człowieku poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Dzięki niemu wybieramy najlepsze rozwiązania naszych problemów i podejmujemy najwłaściwsze decyzje.

 
"Dzisiaj w Betlejem"

Więcej…Miejscem narodzin Jezusa jest miasto Dawida - Betlejem. To miasto jest szczególnie bliskie naszemu sercu. A podczas Świąt Bożego Narodzenia jego nazwa bardzo często pojawia się w naszych rozmowach, w liturgii Kościoła, w śpiewie kolęd, w składanych sobie wzajemnie życzeniach, w opowieściach rodziców, którzy będą przybliżać swoim dzieciom wydarzenia tamtej cudownej nocy. Warto zatem chociaż trochę przyjrzeć się temu miastu i jego dziejom. Dlaczego właśnie w tym mieście narodził się Pan Jezus?


 


Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama