02/2012
Już jest! Nowy, lutowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…, a w nim tematy poświęcone DNIU CHOREGO.

 
Pan Jezus uleczy wszystkie nasze choroby

Więcej…"Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości" (Mt 9,35).


Niemal codziennie spotykamy się z chorobą, bo albo sami chorujemy, albo choruje ktoś bliski. Ale nikt nie lubi chorować, gdyż z każdą chorobą łączy się zawsze jakieś cierpienie.

Więcej…
 
DAR BOJAŹNI BOŻEJ

Więcej…Czym jest dar bojaźni Bożej?
Księgi mądrościowe stwierdzają, że bojaźń Boża kieruje człowieka w stronę życia wolnego od grzechu. Bojaźń Boża nie polega na strachu przed Bogiem, ale na wielkim szacunku wobec Boga i synowskiej miłości do Niego. Dar bojaźni Bożej sprawia, że człowiek odczuwa instynktowny wstręt i odrazę do wszystkiego, co mogłoby obrażać ukochanego Ojca. Bojaźń Boża nie jest uczuciem, ale pełnym szacunku i lęku nastawieniem do obecności Boga w naszym życiu.

Więcej…
 
KAŻDY DZIEŃ TO PODARUNEK

Więcej…Mój mały synek maszerował ostatnio po domu, śpiewając piosenkę: "Jak to dobrze, że ja żyję!". Zdziwiłam się. Tak rzadko o tym myślimy, prawda?
A "czy ktoś z was myślał kiedyś o własnym sercu? Pewnie nie, bo po co. Serce jest. Bije gdzieś tam w środku. Tak-tak-tak-tak. Trochę jak woda, która kapie z zepsutego kranu.

Więcej…
 


Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama