07/2012
Już jest! Nowy, lipcowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…, a w nim tematy dotyczące szczęścia i? pecha.

 
Bóg mówi do mnie

Więcej…Czy rzeczywiście można mieć szczęście lub pecha? Czy naprawdę coś z tych rzeczy może przynieść szczęśccie albo pecha? Odpo­wiedź jest jedna - takie myślenie jest błędne, a nawet śmieszne. Bo wygrana lub przegrana w totolotka - to tylko przypadek.

Więcej…
 
MUZYKA NA SMUTNO I WESOŁO

Więcej…Kiedy jesteśmy zadowoleni lub po prostu w dobrym nastroju, uśmiechamy się radośnie, śmiejemy się albo podśpiewujemy sobie pod nosem. Odwrotnie - gdy się smucimy, lub jest nam źle - płaczemy, wzdychamy lub milczymy.
Gdy czytamy książki - niektóre wydają nam się wesołe, a inne smutne. Wszystko zależy od historii, którą opisał autor i sposobu, w jaki to zrobił. Podobnie jest z oglądanymi obrazami i filmami - niektóre nas wzruszają, a inne rozśmieszają.


A jak jest w muzyce?
Przeczytajcie o tym w lipcowym Małym Pielgrzymie

 
Pechowy Apostoł

Więcej…Niewierny Tomasz. Pewnie każdy z was kiedyś to usłyszał. Słowo "niewierny" przyl­gnęło do imienia apostoła n prawdę mocno. Można by pomyśleć, że to ktoś niedobry, prawie jak zdrajca Judasz. A tymczasem Tomasza Pan Jezus nazwał z miłością "niedo­wiarkiem". Dopiero inni zmienili to słowo na groźnie brzmiące "niewierny". Pech...

 


Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama