08/2012
Już jest! Nowy, sierpniowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…, a w nim tematy dotyczące NASZYCH PLONÓW

 
Plony Śłowa Bożego

Więcej…Trwa pełnia lata. Na polach dojrzewają zboża. Wkrótce rozpoczną się żniwa. Rolnicy będą zbierać plony, z których będzie chleb. Chleb jest darem Boga i owocem pracy rąk ludzkich. Pan Jezus często przechodził wśród łanów zbóż. Błogosławił prace? siewców i żniwiarzy. W swojej ewangelii nawiązywał do ich trudu. Przykładem tego jest przypowieść o siewcy. Dowiadujemy się z niej, jak ważna jest gleba, na która? pada ziarno. To od niej tak wiele zależy, czy ziarno wyda plon, czy nie. W tej przypowieści ziarno oznacza Słowo Boże. Siewca? jest Chrystus. Gleba? jest serce człowieka. Plonem zaś są dobre czyny i nasze zbawienie.

 
Sierpniowe plony

Więcej…Czy wiesz, z?e...
Nazwa sierpień pochodzi od sierpa, narzędzia używanego przy żniwach do ścinania zboża. Jest to miesiąc zbierania plonów, z pól zwożone jest zboże, a z drzew i krzewów zrywa się owoce.

Więcej…
 
Krzyż świętego Andrzeja

Więcej…Andrzej był bratem najsłynniejszego z apostołów, Szymona Piotra. Pamiętacie, jak pan Jezus zabrał Piotra i jego brata znad jeziora? To wcale nie było ich pierwsze spotkanie.

Więcej…
 
POŻERACZE KSIĄŻEK

Więcej…Dojrzewanie to bardzo ciężka praca. Cała roślina, od korzenia po czubek liścia, wytęża wszelkie siły, by wyprodukować to, co najlepsze - soczysty, słodki owoc.

Więcej…
 


Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama