5-2014
Już jest! Nowy, majowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…

a w nim tematy dotyczące NASZYCH MAM

 
Mama

Więcej…"Szanuj swoją matkę i nie zapomnij o niej przez wszystkie dni jej życia! Czyń to, co jej się będzie podobać, i nie zasmucaj jej duszy żadnym twoim uczynkiem! Przypomnij sobie, dziecko, na jakie liczne niebezpieczeństwa była ona narażona z powodu ciebie, gdy cię w łonie swoim nosiła?? (Tb 4,3-4).

Więcej…
 
Filip Neri

Więcej…Marek biegł ulicą ze spuszczoną głową. Nie chciał wracać do domu. ?Ucieknę? - myślał. - ?Wtedy zobaczą, że byłem ważny.? Nie musiał odchodzić daleko. W Rzymie łatwo się ukryć, zwłaszcza kiedy jest się małym. Nagle w jednej z uliczek wpadł na kogoś. Uniósł głowę. Przed nim stał jakiś ksiądz. Marek chciał wyminąć go i uciec, ale wtedy mężczyzna uśmiechnął się. I był to najszczerszy uśmiech, jaki Marek kiedykolwiek widział na twarzy dorosłego.

Świetnie biegasz ? powiedział ksiądz.

Więcej…
 
Gidle

Więcej…Nieopodal Radomska jest wieś, w której od ponad 450 lat stoi klasztor Dominikanów zbudowany z powodu maleńkiej kamiennej figurki Matki Bożej. Jest tak mała, że z powodzeniem zamknęlibyście ją w złożonych do modlitwy dłoniach ? ma 9 cm wysokości! Wyorał ją z ziemi Jan Czeczek w 1516 roku. Szedł ponoć za pługiem przez pole, gdy nagle woły stanęły w miejscu i nie dość, że mimo poganiania batem dalej iść nie chciały, to jeszcze poklękały na kolana. Zupełnie jak wcześniej owce w Łobżenicy, pamiętacie?

Więcej…
 


Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama