Zabawa jest promykiem nieba

Nie tylko dzieci, ale i dorośli lubią się bawić. Dzieci w swoich zabawach lubią naśladować pracę dorosłych. Na przykład chłopcy najchętniej bawią się samochodzikami naśladując pracę kierowców. Albo też budują z klocków domy, naśladując pracę murarzy.

Nieco starsi chłopcy lubią grać w piłkę, albo biegać po lesie. Natomiast dziewczynki lubią w swoich zabawach naśladować pracę mamy w kuchni, albo jej opiekę nad niemowlakiem. Wtedy przewijają lalki, stroją je w sukienki, nucą im kołysanki. Natomiast dorośli szukają takich zabaw, które dają wytchnienie po pracy. Mogą to być różne zajęcia sportowe, czy wyjście do kina lub teatru. Ale są też takie zabawy, które wyrażają radość z powodu jakichś ważnych wydarzeń. I niewątpliwie takim pełnym radości wydarzeniem jest wesele, na którym zawsze jest muzyka i tańce. Na weselu bawią się dorośli i dzieci, bo wszyscy się cieszą szczęściem młodej pary.
Pismo Święte też opowiada o zabawach dzieci i dorosłych, o zabawach świątecznych i weselach. Przeczytajcie o tym w kąciku Bóg mówi do mnie


 

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama