Bóg mówi do mnie

"Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia" (J 8,12)

Kiedyś podczas katechezy zapytałem dzieci, co jest lepsze - światło czy ciemność? Wszystkie dzieci odpowiedziały, że lepsze jest światło. Zapytałem: Dlaczego? Jeden chłopiec odpowiedział: "Gdy jest światło, to można wszystko zobaczyć". A jego koleżanka dodała, że światło jest wesołe, a ciemność jest smutna.

Jeszcze inna dziewczynka powiedziała: "Kiedy jest ciemno, to ja się bardzo boję". Pewnie też podobnie odczuwają dorośli. Z Pisma Świętego dowiadujemy się, że to Bóg stworzył światło. I kiedy świeci słońce, to jest jakoś radośniej na sercu, oczywiście wtedy, gdy serce jest czyste. Bo kiedy popełniamy jakiś grzech, to zaraz w sercu robi się ciemno i smutno. Ale Bóg przebacza grzechy, gdy za nie żałujemy i szczerze wyznajemy w spowiedzi. Wtedy na nowo w sercu robi się jasno. Oznacza to, że Bóg nie tylko daje nam światło za pomocą słońca, ale On sam jest światłem. Bóg jest światłem nadprzyrodzonym, czyli zupełnie innym niż światło słońca. Bóg może rozświetlać nasze serca i myśli. A oświeca je swoim Słowem.Ks. Bp. W. Szlachetka

 

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama