JUŻ JEST! NAJNOWSZY NUMER MAŁEGO PIELGRZYMA (nr 2, luty 2010)

a w nim tematy poświęcone INNYM.

1.    "Czy Pan Bóg kocha wszystkich ludzi tak samo?" To "Pytanie do Eksperta", na które odpowiada Ksiądz Wojciech Węckowski.

2.    Dzień chorego to wyjątkowy dzień. Na co dzień może nie zastanawiamy się, ile osób wokół nas jest chorych, cierpiących, potrzebujących pomocy. Jak możemy im pomóc?
Opowiada o tym ks. Wojciech w kąciku "Mały Pielgrzym na drodze? do chorego".

3.    "Inne, niepowtarzalne, wyjątkowe, czyli? książki o innych i dla innych" - tym razem Aldona Szydłowska w kąciku "Kocham Książki" pisze o niezwykłych bohaterach i ciekawych książkach, które ukazują, że każdy z nas jest wyjątkowy.

4.    Rok 2010 ogłoszony został Rokiem Chopina. W "Opowieściach Babci Marianny" przeczytać możemy opowiadanie o tym kompozytorze.

5.    Czy te osoby, które chodzą do innych kościołów, albo są wyznawcami innej religii powinniśmy potępiać? Przeczytajcie opowiadanie Anny Marii Kolberg "Tato".

6.    W kąciku "Po drodze" znana autorka wierszy dla dzieci - Agnieszka Frączek, opisuje "ptasie" miejscowości w Polsce: Gołąbki, Wróble i Wronę. .

7.    Rozwiąż psychotest opracowany przez Monikę Łosowską i "Poznaj siebie". Tym razem o tym, czy jesteś tolerancyjny?

8.    "Chińska tajemnica" - to opowieść o niezwykłej tkaninie - jedwabiu. W kąciku "Nie szata zdobi człowieka" Małgosia Biernat opisuje dzieje mody.

9.    Przez żołądek do serca próbuje nam trafić Mały Pielgrzym w nowym, kuchennym kąciku. Jak zrobić potrawę, która jest prosta, a równocześnie inna, niezwykła. Przepis na PITĘ - bułę różności podaje Jola Domachowska.

10.    "Bobik and his friends" to zabawna historyjka obrazkowa pomagająca w poznawaniu języka angielskiego. Co tym razem przydarzyło się Bobikowi i, czy Leo, który założył inną czapkę jest dziwny?

11.    Jeden człowiek, a wielu ludzi na ziemi. O różnych rasach, kolorach skóry, równości i podziałach napisała dla nas Małgosia Biernat w kąciku "Planeta Małego Pielgrzyma".

 

Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama