JUŻ JEST! NAJNOWSZY NUMER MAŁEGO PIELGRZYMA (nr 3, marzec 2010)

w nim tematy dotyczące BOGACTWA I UBÓSTWA.
1.    "Kto jest naprawdę biedny, a kto naprawdę ubogi?" W kąciku "Bóg mówi do mnie", wyjaśnia nam tę kwestię Ksiądz Wiesław Szlachetka.
2.    Czy w czasie Wielkiego Postu stajemy się biedni? A może poszcząc zyskujemy bogactwo duchowe? I po co nam w ogóle post? Opowiada nam o tym ks. Wojciech w kąciku "Mały Pielgrzym w drodze przez post do bogactwa duchowego".
3.    "Książkowe bogactwo mądrości" - tym razem Aldona Szydłowska w kąciku "Kocham Książki" pisze o publikacjach poruszających temat ubóstwa i bogactwa. "Książę i żebrak", "Baśnie" Andersena, to lektury obowiązkowe dla każdego!
4.    Czy na fotelu mogą siedzieć tylko bardzo bogaci ludzie? I kto w ogóle wymyślił fotel? A skąd się wziął fotel bujany? Babcia Marianna opowiada o tym w kąciku Anny Czerwińskiej-Rydel
5.    Czy krzyż jest symbolem bogactwa czy ubóstwa? Na to trudne pytanie odpowiada nam Anna Maria Kolberg
6.    W kąciku "Po drodze" znana autorka wierszy dla dzieci - Agnieszka Frączek, pisze o majątku w? Bałamątku. .
7.    Rozwiąż psychotest opracowany przez Monikę Łosowską i "Poznaj siebie". Tym razem sprawdź, czy liczy się dla Ciebie bardziej "mieć czy być".
8.    "Prostota i umiar kontra obfitość i oryginalność" - to opowieść o modzie greckiej i rzymskiej. W kąciku "Nie szata zdobi człowieka" Małgosia Biernat opisuje dzieje mody.
9.    Przez żołądek do serca próbuje nam trafić Mały Pielgrzym w nowym, kuchennym kąciku. Ziemniak to najprostsze i najtańsze warzywo, które kupić i przygotować może sobie nawet najbiedniejszy człowiek. A gdyby przyrządzić go po królewsku? Przepis na ZIEMNIAKA PO KRÓLEWSKU podaje Jola Domachowska.
10.    "Bobik and his friends" to zabawna historyjka obrazkowa pomagająca w poznawaniu języka angielskiego. Co tym razem przydarzyło się Bobikowi? Czy ma on więcej zabawek niż Leo?
11.    W kąciku "Planeta Małego Pielgrzyma" o przebogatym ogonie pawia i tym luksusowym ptaku napisała Małgosia Biernat.

 

Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama