Co będzie kiedyś

Dawno, dawno temu, w wysokich górach Austrii mieszkał mały Hans. Jego rodzice zawsze bardzo dokładnie planowali mu obowiązki. Chłopiec często był z tego powodu zły ? nie mógł niczego zrobić po swojemu, zawsze przeszkadzały mu plany jego rodziców. Często powtarzał sobie, że kiedy już będzie dorosły, to sam będzie o wszystkim decydował. Nie mógł się doczekać dnia, kiedy w końcu sam będzie mógł podejmować wszystkie decyzje.


Pewnego dnia pomagał rodzicom posprzątać strych. Pod wielkim białym prześcieradłem znalazł stary zakurzony obraz. Był na nim mały chłopiec z naburmuszoną miną obok starszego dystyngowanego pana. Kiedy zapytał rodziców, co to za obraz, jego tata bardzo się wzruszył. Okazało się, że mały chłopiec na zdjęciu to on, a stojący obok mężczyzna to jego ojciec, a dziadek Hansa. Tata zaczął opowiadać chłopcu mnóstwo historii związanych z tym portretem, wspomnień, które mu przypomniał.

? To dobrze, że postanowiliście z dziadkiem namalować ten obraz ? powiedział Hans z uśmiechem, zafascynowany tymi wszystkimi opowiadaniami.

? Tak właściwie to wtedy byłem z tego bardzo niezadowolony ? powiedział z zamyśleniem tata. ? Tak samo jak ty jesteś teraz często niezadowolony, jak ciebie o coś prosimy. Ale mam nadzieję, że kiedyś, jak już będziesz dorosły, dasz radę zobaczyć, że to, czego od ciebie oczekujemy, jest dla ciebie dobre.

ks. Łukasz Wdowczyk

 

Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w czerwcu...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
ReklamaCopyright: Wydawnictwo BERNARDINUM Sp. z o.o.