Słowo, które nie zostało powiedziane

Nie tak bardzo dawno, ale dość dawno temu, w czasach, kiedy mieszkańcy Europy zaczynali wypływać do Ameryki, aby ją zasiedlić, w Londynie mieszkali Elise i Richard. Byli dziećmi, ich rodziny mieszkały obok siebie i praktycznie codziennie spędzali czas ze sobą. Chociaż nie byli spokrewnieni, to traktowali się jak brat i siostra.

Pewnego dnia Richard postanowił zrobić swojej koleżance psikusa. Kiedy razem się bawili, w pewnym momencie schował w kieszeni lalkę dziewczynki. Kiedy się pożegnali, schował ją w kartonie stojącym obok jej domu. Miał nadzieję, że koleżanka ją znajdzie, ale nie za szybko. Nie przewidział jednego ? że rzeczy stojące obok domu Elise były przeznaczone do wyrzucenia. I pracownicy jej ojca zabrali karton razem z innymi śmieciami.

Kiedy Richard spotkał się następnego dnia z koleżanką, zaczął żartować z jej lalki. Był przekonany, że znalazła ją w kartonie i nie wiedział, że została stra­cona na zawsze. Kiedy Elise powiedziała mu, co się stało, nie wiedział, jak zareagować. Po chwili pożegnał się i uciekł do siebie, zastanawiając się, jak może przeprosić przyjaciółkę. Ale nie miał pomysłu. Tak samo następnego dnia. I przez kolejny tydzień. A pewnego dnia, kiedy wyjrzał rano przez okno, zobaczył Elise wsiadającą razem z rodzicami do powozu i służącego zamykającego jej dom. Rodzice powiedzieli mu, że Elise wyprowadziła się z mamą i tatą do Ameryki. A Richard myślał tylko o jednym ? dlaczego nie zdążył jej przeprosić.

Czasami warto powiedzieć to jedno piękne słowo ? przepraszam ? zanim będzie za późno.

ks. Łukasz Wdowczyk

 

Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w listopadzie...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama