W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej - Curie - NOWOŚĆ!

Anna Czerwińska-Rydel - muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej i społecznej, redaktor naczelna czasopisma "Mały Pielgrzym". Jako autorka współpracuje ze znakomitymi ilustratorami i grafikami oraz z wieloma wydawnictwami.


Anna Czerwińska-Rydel na stałe pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.
"W poszukiwaniu Światła" to pierwsza część jej autorskiej serii o wielkich ludziach."To dziwne" - Piotr Curie siedział zamyślony w swoim pokoju. - "Aż z Warszawy przyjechała, żeby tu studiować? I po roku skończyła licencjat z fizyki z pierwszą lokatą? Zastanawiające". Piotr nie lubił kobiet. Wydawały mu się lekkomyślne i mało inteligentne. (...) Ale Maria Skłodowska była zupełnie inna. Nosiła czarną, skromną sukienkę, włosy miała spięte w ciasny kok, a jej poważna mina i mądre oczy wprawiały Piotra w duże zakłopotanie.
"To naprawdę dziwne" - myślał, gdy pracowali w laboratorium. - "Czyżby istniały genialne kobiety?"

Bardzo interesująca, godna polecenia pozycja, napisana lekkim i zrozumiałym dla młodych czytelników językiem. Poczucie humoru i dowcip, którego nie brak na stronach tej książki, zachęcają do lektury. Z całego serca zachęcam do wejścia w świat tej niezwykłej osoby, jaką była Maria Skłodowska-Curie, właśnie poprzez karty książki Anny Czerwińskiej- Rydel. POLECAM!

Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
przy Polskim Towarzystwie Chemicznym


Zamów książkę


Współwydawca:    Wydawnictwo Muchomor
Autor:    Anna Czerwińska-Rydel
Rok wydania:    2011
Oprawa:    twarda
Ilość stron:    167 x 225
ISBN:    978-83-62994-31-1, 978-83-89774-45-3 

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama