2-2014
Już jest! Nowy, lutowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące KARNAWAŁU


 
PIELGRZYMUJEMY!

Więcej…Gdyby zimowe wędrówki zaprowadziły Was w nasze najwyższe góry, nie zapomnijcie odwiedzić Sanktuarium Królowej Tatr na Wiktorówkach. Gdy ruszymy z polany Zazadniej niebieskim szlakiem w stronę Rusinowej Polany, po niecałej godzinie powinniśmy dotrzeć do drewnianego kościółka.

Więcej…
 
Fotel

Więcej…- Ciekawa jestem, kto wynalazł fotel bujany? - Aurelka już od długiego czasu obserwowała babcię Felicję kołyszącą się delikatnie w wiklinowym fotelu na biegunach.

- Niezwykle ciekawy człowiek? - starsza pani spojrzała na wnuczkę z tajemniczym błyskiem w oku. - Nazywał się Benjamin Franklin. Był wielkim amerykańskim uczonym, filozofem, politykiem?

- I zajmował się wymyślaniem fotela na biegunach?

Więcej…
 
BÓG MÓWI DO MNIE

Więcej…Czas od Nowego Roku do Środy Popielcowej zwykło się potocznie nazywać karnawałem. Karnawał to właśnie czas na śmiech, tańce i zabawy. Ponadto w polskiej tradycji ostatni czwartek karnawału nazywany jest "tłustym czwartkiem" i jemy wtedy pączki. Pierwsza środa po tym czwartku - to Popielec i początek Wielkiego Postu. Jest takie staropolskie przysłowie, które określa różnicę między karnawałem a Wielkim Postem:

Więcej…
 


Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama