Nasi autorzy
Ks. bp Wiesław Szlachetka

Więcej…Ks. bp Wiesław Szlachetka urodził się 21 listopada 1959 r. w Małej Komorzy k. Tucholi. Seminarium Duchowne ukończył w Pelplinie, gdzie 17 maja 1986 r. przyjął święcenia kapłańskie. Magisterium, a później doktorat z biblistyki, uzyskał w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W tym samym czasie pracował jako wikariusz w Parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej.

Więcej…
 
Anna Czerwińska-Rydel - Readktor naczelna

Więcej…Muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci.
Przez kilka lat współpracowała z radiem, tworząc m.in. słuchowiska dla dzieci. Mama skrzypaczki Alicji i gitarzysty Krzysia. Żona pianisty Pawła. Właścicielka kota Bluesa i jamniczki Nuty. Uwielbia ciepłą szarlotkę o każdej porze. Codziennie rano otwiera okno i szuka natchnienia. Jak już go znajdzie, to pisze i pisze? bez końca.

 
Anna Moszyńska

Więcej…Urodziłam się w 1968 roku. Potem chodziłam do przedszkola, gdzie nie było leżakowania i do pani mówiło się ciociu.

Więcej…
 
Agnieszka Frączek

Więcej…Przede wszystkim mama rozbrykanej Weronki. Poza tym - autorka równie rozbrykanych wierszy. Wreszcie - filolożka, pasjonatka językoznawstwa, praktykująca (i teoretyzująca) leksykografka. Lubi ludzi, kocha zwierzęta, nie rozumie myśliwych.

 
Monika Łosowska

Więcej…Absolwentka psychologii (specjalizacja na studiach: psychologia wychowawczo - kliniczna dziecka). Mama czterech córek: Marysi, Weroniki, Kasi i Ani; aktualnie oczekuje narodzin kolejnego Maleństwa. Żona perkusisty Tomka. Lubi czerwone grejpfruty i długie spacery.

 
Aldona Szydłowska

Więcej…Z wykształcenia jest filologiem polskim i oligofrenopedagogiem. Z miłości do książek ukończyła również studia z zakresu bibliotekoznawstwa. Od dziesięciu lat pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Prywatnie mama Kuby - wiecznego optymisty i miłośnika sportu. Mieszka nad morzem, ale każde wakacje spędza w górach. Lubi książki (także te dla dzieci), gry planszowe, górskie wędrówki i zapach cynamonu. Jej wielką pasją jest fotografowanie.

 


Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama