Ilustratorzy
Marianna Oklejak

Więcej…Ukończyła Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rysuje od małego. Teraz jest trochę większa i ilustruje książki (np. o Basi), projektuje plakaty, a po nocach szyje. Czasem jej ilustracje są nagradzane, np. książka obrazkowa "Jestem miasto. Warszawa" otrzymała tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.

 
Dorota Łoskot-Cichocka

Więcej…Urodziłam się w 1971 w Warszawie.Ukończyłam studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki, w Pracowni Książki i Ilustracji prof. Janusza Stannego.

Więcej…
 
Artur Nowicki

Więcej…Na początku marzyłem żeby zostać pilotem i rysowałem samoloty (jak wielu małych chłopców). Później postanowiłem że będę krawcem. W międzyczasie byłem czołgistą i rysowałem same bitwy pod Studziankami.

Więcej…
 
Agnieszka Żelewska

...

 
Ewa Poklewska-Koziełło

Więcej…Współpracuje z wiodącymi wydawnictwami, dla których zilustrowała kilkadziesiąt książek najlepszych polskich i zagranicznych autorów. Wykonuje ilustracje do podręczników i multimediów. Wraz z Natalią Usenko prowadzi na łamach magazynu Świerszczyk autorską rubrykę, która od lat bije rekordy popularności. Jej ilustracje są nowoczesne, dynamiczne i niezwykle dowcipne. Potrafi zaskakująco i wyjątkowo trafnie zinterpretować każdy tekst literacki.

 
Bogna Pniewska

Więcej…Urodziłam się 32 lata temu, co nieustannie mnie zadziwia, bo wydaje mi się , że dzieckiem byłam jeszcze wczoraj. A tymczasem pokończyłam już wszystkie potrzebne szkoły i studia, a nawet mam dwie śliczne córeczki. Lubimy wędrować z nimi po górach i dolinach?
Rysować, malować i lepić lubię najbardziej drzewa i ptaki, ale chyba to już wszystkich nudzi, więc w końcu będę się musiała nauczyć lepić, malować i rysować jakieś inne rzeczy...:)

 
Jola Domachowska

Więcej…Z zawodu nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, z zamiłowania plastyk i ilustrator, żona Macieja, mama Franka i Jasia.
Zaprasza Was wszystkich do działania, Rysowania, wycinania, przyklejania, nawlekania,
Czasem gotowania, a nawet eksperymentowania.
Do łamania głowy bardzo Was namawia,
I czeka na listy,
I serdecznie pozdrawia!!!

 


Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama