2014
Leśniów

Więcej…No i doczekaliśmy się znów wakacji! Skoro tak, to w skwarnym lipcowym słońcu wybierzemy się w piękne okolice Jury Krakowsko - Częstochowskiej, gdzie zobaczymy zamki na szlaku Orlich Gniazd, imponujące skały i ocienione dolinki i wreszcie ze spieczonymi od upału ustami, spragnieni czystej życiodajnej wody, dotrzemy do Sanktuarium w Leśniowie.

Więcej…
 
W Bożym królestwie będzie zawsze bezpiecznie

Więcej…"Wtedy wilk będzie przebywał z owieczką, pantera ułoży się obok koźlęcia, cielę i lew razem paść się będą, a mały chłopiec będzie je prowadził. Krowa z niedźwiedzicą żyć będą w przyjaźni, ich młode razem będą leżały, a lew, jak wół, jadać będzie słomę. Niemowlę bawić się będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Nie będą wyrządzać zła ani krzywdy?" (Iz 11,6-9)

Więcej…
 
Święci Anna i Joachim

Więcej…Anna leżała nieruchomo, wpatrzona w gęstniejącą nad głową ciemność. Joachim wyszedł z domu wiele dni wcześniej, żeby złożyć ofiarę w świątyni i nie wrócił. Byli małżeństwem od dwudziestu lat. Anna wiedziałaby, gdyby Joachimowi stał się coś złego.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, czerwcowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące PRAW DZIECKA

 
Antoni Padewski

Więcej…W katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lizbonie panował półmrok. Nastoletni Ferdynand klęczał w pobliżu ołtarza. Modlił się. W myślach przywoływał znane z lektury w przykatedralnej szkole fragmenty Biblii. Nauczyciele mówili, że nawet gdyby zabrakło Pisma, on mógłby je odtworzyć z pamięci.

Więcej…
 
Bóg mówi do mnie

Więcej…"Zaprawdę, powiadam wam: jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci,

nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego? (Mt 18,3).

Więcej…
 
Kraków

Więcej…Sanktuaria do których zawędrowaliśmy z Małym Pielgrzymem do tej pory związane były z Matką Bożą, całkiem dorosłym Panem Jezusem i innymi ?dużymi? świętymi. Dzisiaj jesteśmy w Krakowie, gdzie w kościele św. Józefa na Starym Mieście wierni modlą się przed Koletańskim Dzieciątkiem Jezus.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, majowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…

a w nim tematy dotyczące NASZYCH MAM

 
Mama

Więcej…"Szanuj swoją matkę i nie zapomnij o niej przez wszystkie dni jej życia! Czyń to, co jej się będzie podobać, i nie zasmucaj jej duszy żadnym twoim uczynkiem! Przypomnij sobie, dziecko, na jakie liczne niebezpieczeństwa była ona narażona z powodu ciebie, gdy cię w łonie swoim nosiła?? (Tb 4,3-4).

Więcej…
 
Filip Neri

Więcej…Marek biegł ulicą ze spuszczoną głową. Nie chciał wracać do domu. ?Ucieknę? - myślał. - ?Wtedy zobaczą, że byłem ważny.? Nie musiał odchodzić daleko. W Rzymie łatwo się ukryć, zwłaszcza kiedy jest się małym. Nagle w jednej z uliczek wpadł na kogoś. Uniósł głowę. Przed nim stał jakiś ksiądz. Marek chciał wyminąć go i uciec, ale wtedy mężczyzna uśmiechnął się. I był to najszczerszy uśmiech, jaki Marek kiedykolwiek widział na twarzy dorosłego.

Świetnie biegasz ? powiedział ksiądz.

Więcej…
 
Gidle

Więcej…Nieopodal Radomska jest wieś, w której od ponad 450 lat stoi klasztor Dominikanów zbudowany z powodu maleńkiej kamiennej figurki Matki Bożej. Jest tak mała, że z powodzeniem zamknęlibyście ją w złożonych do modlitwy dłoniach ? ma 9 cm wysokości! Wyorał ją z ziemi Jan Czeczek w 1516 roku. Szedł ponoć za pługiem przez pole, gdy nagle woły stanęły w miejscu i nie dość, że mimo poganiania batem dalej iść nie chciały, to jeszcze poklękały na kolana. Zupełnie jak wcześniej owce w Łobżenicy, pamiętacie?

Więcej…
 
Już jest! Nowy, kwietniowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 
PIELGRZYMUJEMY

Więcej…W okresie wielkanocnym na naszym pielgrzymim szlaku znajdzie się sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. W wybudowanej niedawno i poświęconej przez papieża Jana Pawła II bazylice znajduje się obraz Pana Jezusa Miłosiernego, z którego serca wypływają dwa promienie: czerwony i bladoniebieski, a na dole napis: JEZU UFAM TOBIE.

Więcej…
 
ŚWIĘTY WOJCIECH

Więcej…Wojciech wszedł na polanę. Wystawił twarz do słońca i pogłaskał w zamyśleniu niedawno wyrosłą brodę. Była szorstka i pełna życia. Tuż za nim spomiędzy drzew wysunęli się jego towarzysze. Ubrani byli w mnisie habity, a wygolone zazwyczaj głowy porastały im włosy.

Więcej…
 
ZNAKI ZMARTWCHWSTANIA

Więcej…"Pan prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się" (Łk 24,34)

Wkrótce Wielkanoc. Będziemy się ciszyć, że Chrystus zmartwychwstał. W swoim zmartwychwstaniu objawił nowe życie, które jest darem dla nas. Oznacza to, że skoro Jezus zmartwychwstał, to i my zmartwychwstaniemy.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, marcowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące POSTU


 
Kalwaria

Więcej…Zwieńczeniem Wielkiego Postu jest Wielki Tydzień, a szczególnie Święte Triduum Paschalne - Czwartek, Piątek i Sobota, gdy wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa.

Więcej…
 
Święty Józef

Więcej…Józef wstał o świcie. Wieczorem uprzątnął warsztat, ale lubił wcześnie zacząć dzień pracy. Słońce dopiero wstawało nad Nazaretem. Jeszcze nie grzało mocno i w domu panował miły chłód. Józef ubrał się cicho, żeby nie budzić śpiącej rodziny. Wiedział, że Maria i tak zaraz wstanie, żeby zająć się domem. Jezus posapywał przez sen.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, lutowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące KARNAWAŁU


 
PIELGRZYMUJEMY!

Więcej…Gdyby zimowe wędrówki zaprowadziły Was w nasze najwyższe góry, nie zapomnijcie odwiedzić Sanktuarium Królowej Tatr na Wiktorówkach. Gdy ruszymy z polany Zazadniej niebieskim szlakiem w stronę Rusinowej Polany, po niecałej godzinie powinniśmy dotrzeć do drewnianego kościółka.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama