2012
Pechowy Apostoł

Więcej…Niewierny Tomasz. Pewnie każdy z was kiedyś to usłyszał. Słowo "niewierny" przyl­gnęło do imienia apostoła n prawdę mocno. Można by pomyśleć, że to ktoś niedobry, prawie jak zdrajca Judasz. A tymczasem Tomasza Pan Jezus nazwał z miłością "niedo­wiarkiem". Dopiero inni zmienili to słowo na groźnie brzmiące "niewierny". Pech...

 
Już jest! Nowy, czerwcowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące sportu

 
HYMN

Więcej…Przed ważnymi meczami, igrzyskami i międzynarodowymi zawodami sportowymi, zawodnicy danej drużyny śpiewają hymn swojego kraju.
Hymn - to wyraz pochodzenia greckiego. Oznacza uroczystą i podniosłą pieśń. Śpiewa się ją w ważnych momentach stojąc na baczność, poważnie, z szacunkiem.? Hymn państwowy (hymn narodowy) - to jeden z symboli państwowych.

Więcej…
 
Apostoł narodów

Więcej…Saul, inaczej Szaweł, był niewiele młodszym od Jezusa pobożnym Żydem. Urodził się w Tarsie (teraz miasto to należy do Turcji). W religijnej szkole w Jerozolimie poznał świetnie Pismo Święte i stał się uczonym faryzeuszem.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, majowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy poświęcone RODZINIE.

 
RODZINNE MUZYKOWANIE

Więcej…Muzyka to język. Można nim bez pomocy słów wyrazić siebie - swoje myśli, uczucia, pragnienia, potrzeby. Można też za pomocą muzyki przekazać coś ważnego drugiej osobie. Wspólne muzykowanie jednoczy i wzmacnia więzi.

Więcej…
 
Bracia

Więcej…Jakuba i Jana powołał Jezus nad jeziorem Genezaret. Kiedy nadszedł, siedzieli ze swoim ojcem, Zebedeuszem, w łodzi i naprawiali sieci. Jak podaje Ewangelia, natychmiast zostawili ojca i łódź i poszli za Panem. Byli jednymi z pierwszych i najbliższych uczniów Mistrza.

Więcej…
 
Bóg stworzył rodzinę

Więcej…"Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi. A wy, ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu waszych dzieci, lecz wychowujcie je stosując karcenie i napominanie Pańskie! (Ef 5,33-6,4)

Więcej…
 
Już jest! Nowy, kwietniowy numer Małego Pielgrzyma,

Więcej…a w nim tematy poświęcone WIELKIEJ NOCY.

 
NAJWAŻNIEJSZA KSIĄŻKA

Więcej…Kiedy nastaje wielkosobotni wieczór we wszystkich kościołach zaczynają się obrzędy Wigilii Paschalnej. To najpiękniejsza i najbardziej niezwykła liturgia w ciągu roku, podczas której możemy usłyszeć aż dziewięć czytań z Pisma Świętego.

Więcej…
 
Dźwięk dzwonów

Więcej…Po ciszy wielkiego tygodnia w kościołach rozlega się dźwięk dzwonów. Brzmią one donośnie i uroczyście.
Czym jest dzwon? To instrument perkusyjny. Mówi się, że jest jak człowiek - zbudowany z korony, płaszcza, a w środku ma serce. Często dzwonom nadaje się imiona. Na przykład największy polski dzwon ma na imię Zygmunt.
Istnieją różne rodzaje dzwonów i dzwonków.

Więcej…
 
Skała

Więcej…Kiedy Pan Jezus przywołał go, łowił ryby razem z bratem, Andrzejem, w jeziorze Galilejskim i wcale nie nazywał się Piotr, tylko Szymon.  To Jezus nadał mu nowe imię, które znaczy skała. Potem okazało się, że na tej mocnej skale miał stanąć Kościół.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, marcowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…, a w nim tematy poświęcone WIELKIM LUDZIOM.

 
Co to znaczy "wielki człowiek"?

Więcej…Można być wielkim artystą, odkrywcą, naukowcem, sportowcem, przywódcą, pisarzem? Kryterium wielkości stanowią wtedy jakieś wybitne osiągnięcia. A co ze świętymi? Czasem są to ludzie o wybitnych zdolnościach, ale sekret ich wielkości leży zupełnie gdzie indziej. Najprościej ujął to papież Jan Paweł II:

Więcej…
 
Dwunastu Apostołów

Więcej…Pan Jezus, gdy skończył 30 lat i według prawa swojego narodu stał się człowiekiem dojrzałym, porzucił zwyczajne życie w Nazarecie i poszedł do ludzi, by mówić im o Królestwie Bożym. Jego nauce towarzyszyły zdumiewające uzdrowienia chorych i rozmnożenia pokarmu.

Więcej…
 
FRANEK I FELUŚ

Więcej…Feluś ma zły dzień. Wąsy smutne, ogon smutny i te wzdychania co parę minut. I tak od rana. Udaję, że nie słyszę. Bo gdy po śniadaniu spytałem, o co chodzi, usłyszałem, że o nic. W południe - tak samo. Teraz rysuję i obserwuję go kątem oka. Siedzi na półce z książkami. Właściwie to na niej leży. I oczywiście wzdycha.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, lutowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…, a w nim tematy poświęcone DNIU CHOREGO.

 
Pan Jezus uleczy wszystkie nasze choroby

Więcej…"Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości" (Mt 9,35).


Niemal codziennie spotykamy się z chorobą, bo albo sami chorujemy, albo choruje ktoś bliski. Ale nikt nie lubi chorować, gdyż z każdą chorobą łączy się zawsze jakieś cierpienie.

Więcej…
 
DAR BOJAŹNI BOŻEJ

Więcej…Czym jest dar bojaźni Bożej?
Księgi mądrościowe stwierdzają, że bojaźń Boża kieruje człowieka w stronę życia wolnego od grzechu. Bojaźń Boża nie polega na strachu przed Bogiem, ale na wielkim szacunku wobec Boga i synowskiej miłości do Niego. Dar bojaźni Bożej sprawia, że człowiek odczuwa instynktowny wstręt i odrazę do wszystkiego, co mogłoby obrażać ukochanego Ojca. Bojaźń Boża nie jest uczuciem, ale pełnym szacunku i lęku nastawieniem do obecności Boga w naszym życiu.

Więcej…
 
KAŻDY DZIEŃ TO PODARUNEK

Więcej…Mój mały synek maszerował ostatnio po domu, śpiewając piosenkę: "Jak to dobrze, że ja żyję!". Zdziwiłam się. Tak rzadko o tym myślimy, prawda?
A "czy ktoś z was myślał kiedyś o własnym sercu? Pewnie nie, bo po co. Serce jest. Bije gdzieś tam w środku. Tak-tak-tak-tak. Trochę jak woda, która kapie z zepsutego kranu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama